Aktuálně

Divadlo ve škole - dramatický kroužek

Školní dramatický kroužek Vás srdečně zve na své představení. Ve čtvrtek 18.5.2017 v tělocvičně Základní školy budou představeny dvě hry a to "O smolíčkovi" a "Čertova služba". Vstupné je dobrovolné. Přijďte podpořit mladé divadelníky v jejich snažení.

 

 

 

 

 


Dopraví je sněhuláci a Ministerstvo zahraničních věcí ČR

(tisková zpráva)

 

(Ostrava, 18. dubna 2017) Po deváté posíláme do Gambie pomoc a radost, která se točí. Ve středu 19. 4. 2017 naložíme cca 700 kol pro gambijské školáky pro usnadnění jejich dlouhé cesty do školy. Spolu s koly pojedou tentokrát i reflexní vesty a prvky pro zajištění jejich bezpečnosti v divokém africkém provozu bez pravidel a ohromné množství náhradních dílů. Za koly se v květnu vypraví tým společnosti Kola pro Afriku, o.p.s. Na místě kola roztřídí a slavnostně předají do nově vybraných 6-7mi gambijských škol. Tomu bude předcházet zaškolení jejich školních mechaniků a předání servisního nářadí.

Nakládat se bude od 8:00 ráno v centrálním skladu společnosti Kola pro Afriku v Ostravě Koblově (areál Nové šance, z.s., Podsedliště 73/415). Kromě zaměstnanců společnosti budou s nakládkou pomáhat klienti a zaměstnanci Nové šance, z.s., zaměstnanci dobročinného second-handu MOMENT, o.p.s. a klienti Výchovného ústavu v Ostravě. Naložení kontejnerů trvá přibližně 5 - 6 hodin.  Kontejnery se pak vydávají na 1 měsíc dlouhou cestu po souši a po moři. Nakládce předcházelo jako vždy sbírání kol od dárců po celé ČR v téměř 50ti sběrných místech vedených dobrovolníky, svoz kol do centrálního skladu, jejich třídění a oprava vězni v  Heřmanické věznici.

 

Vypravujeme celkem dva kontejnery. Cena přepravy jednoho kontejneru je přitom cca 80 tis. Kč. “Kolečka jedou díky stavitelům sněhuláků a finanční dotaci ze státního rozpočtu…. Je krásné, že tak děti jednoho kontinentu mohou pomoci dětem na jiném kontinentu.” Informoval ředitel a spoluzakladatel společnosti Roman Posolda. Přepravu posledního kontejneru vypraveného na podzim finančně podpořila Nadace ČEZ v rámci akce “Pomáhej pohybem”, výtěžek z benefiční půjčovny kol na Colours of Ostrava a výtěžek z minulého ročníku Sněhuláků pro Afriku. I tentokrát kontejnery vypravují Sněhuláci pro Afriku a nově Ministerstvo zahraničí ČR v rámci zahraniční rozvojové spolupráce a grantu ČR ambasády v Akkře (v Ghaně), v jehož gesci je i Gambie, kam kola jedou.

 

Sněhuláci pro Afriku jsou benefiční akcí společnosti pořádanou Gymnáziem Ostrava- Hrabůvka. Akce byla na podzim 2016 vyhlášena již  po páté a zapojilo se do ní cca 200 škol a organizací (z toho asi tři jednotlivci či rodiny), kteří zápisným sesbírali 270 000 Kč. Sněhuláci tak podpoří i druhou - podzimní nakládku kol v tomto roce.

 

Co ještě do Gambie doručíme?

Do Gambie přivezeme dalších 10 servisních kufrů s cyklonářadím a také asi 100 banánových krabic s náhradními díly (pláště darované společností Mitas, a.s., duše, gripy, řetězy) 10 pytlů sedadel, řídítka, … .Dále dovezeme dalších 50 lékárniček pro tamní červený kříž a především 200 ks reflexních vest a reflexních prvků pro děti, které v projektu nově vyzkoušíme ve 2 školách. Děti se totiž často na kole potýkají s bezpečností v tamním provozu. A je opravdu potřeba, aby byly vidět. Vesty jsme dostali darem od společnosti Altima.

 

 

Kolik nás taková mise stojí a díky komu se může uskutečnit?

 

Přibližně 300 tis. Kč.

Chtěli bychom vyjádřit vděčnost všem, díky nimž se mise může uskutečnit:

 

To máte:

- rozhodnout se darovat a posbírat (díky všem dárcům a těm, co pro nás kola sbírají na téměř 50ti místech v ČR)

- roztřídit, uskladnit (díky skladníkům v Koblově a Nové Šanci, z.s. za prostory)

- opravit (díky dobrovolnému nasazení vězňů z Věznice Heřmanice)

- přivézt a odvézt (díky TOPTRANS, DB Schenker, Hasičskému záchrannému sboru ČR, OZO Ostrava)

- naložit a přepravit (díky Advanced Airsea, Sněhuláci pro Afriku, Velvyslanectví ČR v Akkře a podpoře z MZ ČR v rámci Zahraniční rozvojové spolupráce)

- vybrat školy, přepravit z přístavu, vyložit, uskladnit,...

- naučit opravit, zaškolit (díky všem dárcům a sponzorům náhradních dílů a nářadí)

"Pane Lorenc?!"

už jdu... ale ještě moment, podstatný pro vše je totiž Moment - dobročinný second hand a jeho velký finanční support......

__________________________________________________________________________

Více o projektu najdete na www.kolaproafriku.cz

Kontaktní údaje pro více informací médiím:

Radka Filipíková, koordinátorka, tel. 603 883 509, radka.filipikova@kolaproafriku.cz


FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
Podrobnosti....

Dětský den 2.6.2017

Srdečně zveme malé i velké na oslavu "Dne dětí", netradičně již v pátek,

2.6.2017 od 16.00 hodin do areálu hasičské zbrojnice, kde je čeká atraktivní zábava:

* Nanuková show - agentura "Letní sněhulák" má pro děti připravený program plný her, povídání, zpívání, dárečků a hlavně NANUKŮ

* šermíři "ASKÉTÉ" - skupina šermířů ukáže, co umí a malé zájemce provede světem mečů, zbroje a zbraní ...

* večerní kino s pohádkou v hasičárně

* mnoho dalšího čekaného i nečekaného až do tmy :-)

 

 

Těšíme se na vás! 

UPOZORNĚNÍ

 

Základní kontakt

Obec Dubenec
Dubenec 210
544 55   Dubenec

Tel: 499 694 213
Tel: 499 694 272

DS: hzzbqpj

IČ: 00277801
DIČ: CZ00277801

Úřední hodiny:
PO: 08:00 - 17:00
ST: 08:00 - 17:00
Matrika
PO: 12:00 - 17:00
ST: 08:00 - 17:00

 

Zasílání novinek

 

Svátek slaví: Filip
Dnes je: 26.5.2017

Hradecký venkov, o.p.s.DubeaLogo_Hermanndilynakotle