Z našich akcí

Dětský den 2013

Fotogalerie malování na obličej paní Lenky Žižkové, zde

Drakiáda 2012

V sobotu 13.10.2012 se konala Drakiáda 2012. Členové kulturně-sportovního výboru připravili na pastvinách, na kopci u "čarodejnic", odpoledne spojené s tradiční podzimní zábavou, - pouštěním draků. Samozřejmě doplněné občerstvením, limonádou pro děti a pro rodiče horkým svařákem, medovinou, či v době čerstvě ukončené prohibice tak vzácným grogem.

Hlavní soutěží mělo být pouštění draků na čas. Sešli se tito "letci" Barunka a Míša Dohnalovi, Pepíček Červený s tetou Irenkou, Natálka a Tomáš Novotný, Kuba a Anička Huňatovi, Matěj a Nikolka Havlovi, Adélka a Kristýnka Biskupičovi, Anežka a Eliška Šebkovi, Beátka a Tomáš Novákovi, Terezka a Tomášek Markovi, Lucka Vinšálková a Evička Dvořáková. Potěšující byla i návštěva z Vilantic, kdy Péťa Jaroš a Honzík Petera předvedli, že za kopcem jsou také šikovní tatínci, co umí pomoci se stavbou draka, ne-li ho v potu tváře a s vypětím všech nervů sami vyrobit...

Porota všem průběžně rozdávala lístky s časem startu a poukazy na jídlo a pití. Původní nápad byl počkat, až drak dolétá a poté čas odepsat, vypočítat celkovou dobu letu a tak určit pořadí. Příroda si však postavila hlavu, kolem druhé hodiny přestalo foukat. Některým šťastlivcům se podařilov v pár poryvech větru draky dostat do vzduchu a včas nastoupat dost vysoko, tak aby se ve větší výšce drak vydržel vznášet. Dětem, které neměly to štěstí zůstaly, draci ležet na zemi a ne a ne se vznést. Některé děti si mohly nohy uběhat, aby dostaly svůj výtvor do vzduchu, ale příroda byla nemilsrdná. Po poradě organizátorů byla soutěž zrušena a všechny děti dostaly sladký balíček. Dále byl připraven ohýnek a byly rozdány špekáčky k opečení, v krásném podzimním odpolední všem moc chutnalo.

Po ukončení soutěže draků předvedly své díla modeláři, Honza Šimek,Tomáš Hlavatý a Honza Dlouhý ukázali dětem i dospělým své letecké dovednosti. Předvedli větroně s pomocným elektromotorem, paraglidingové křídlo i benzínového akrobata, na závěr Honza Dlouhý předvedl i svou dmychadlovou F-16, ale nešťastým manévrem havaroval a zařídil si tak práci na pár večerů. Za pořadatele musím modelářům vyslovit velké díky.

JH

drakiada_2012_01.jpg
drakiada_2012_02.jpg
drakiada_2012_03.jpg
drakiada_2012_04.jpg
drakiada_2012_05.jpg
drakiada_2012_06.jpg
drakiada_2012_07.jpg
drakiada_2012_08.jpg
drakiada_2012_09.jpg
drakiada_2012_10.jpg
drakiada_2012_11.jpg
drakiada_2012_12.jpg


Nalezeno: 1 položek.
Zobrazuji položky: 1 - 1

Datum vložení: 00.00.0000

Dne 1. 4. 2012 se konala v Dubeneckém kostele Sv. Josefa zajímavá a poučná akce nazvaní Jarní zpívání. Snahou obce Dubenec je vrátit místním památkám život. Proto jsme se, ve spolupráci se sborem pro občanské záležitosti a kulturním výborem obce Dubenec, rozhodli využít prostor kostela k pořádání koncertů a jiná kulturní vystoupení.

Po adventním koncertu, kterým jsem se rozloučili s rokem 2011 byla dalším počinem akce "Jarní zpívání 2012",Svatý Antonín, řezba Leoše Prišingera která byla spojena s Velikonočním jarmarkem. V neděli 1. 4. 2012 od osmi hodin jsme organizovali příjezd trhovců a rozmístění stánků v okolí kostela, počasí v tento den nebylo nejvlídnější, i přes slunečné počasí foukal severní vítr a teplota se pohybovala kolem 7 stupňů nad nulou. Z trhovců, kteří k nám přijeli je nutno vyjmenovat stánky s uzeninou, kořením, sladkostmi, šperky, s výrobky chráněných dílen, ale i venkovní dílnu uměleckého kováře, který předvedl své umění dětem i dospělým. Pan Leoš Prišinger, řezbář z Žirče, zapůjčil své dvě sochy, a to sochu žebráka a svatého Antonína, kopie soch, které si ve své době nechal vyrobit hrabě Špork z Kuksu. Občerstvení zajišťoval pan Jan Šimek.

 

 

ZUŠ Dvůr Králové n/LV devět hodin přijel první autobus ze Dvora Králové nad Labem se žáky Základní umělecké školy. Po nazvučení a rozstavění asi zatím největšího hudebního tělesa, který náš kostel zatím uvítal. starosta obce Jaroslav Huňat zahájil oficiálně celou akci, uvítal účinkující i hosty a předal slovo paní učitelce Janě Machkové. Žáci Základní umělecké školy ze Dvora Králové nad Labem předvedli hodinu a půl dlouhý program ve kterém představili všechny nástroje, které se v "Zušce" vyučují. Program byl velice zajímavý svou skladbou i pestrostí, což hosté ocenili dlouhým potleskem.

 

 

 

Po přestávce nastoupili ke svému vystoupení děti z Mateřské školy Dubenec. Půlhodinový program vyplnili pisničkami, tanečky a recitací. Rodiče a příbuzní dětí z Mateřské školy uvítali víkendové vystoupení, mnohdy pro pracovní povinnosti nemohou na besídky pořádadné Mateřskou školou v pracovní dny. Děti společne s učitelkami paní Andrlovou a paní Dohnalovou sklidili zasloužený potlesk, i sladkou odměnu.

Po poledni přijel další autobus, tentokrát z Jaroměře, s dětmi ze Základní umělecké školy z Jaroměře. Žáci Jaroměřské "Zušky" předvedli nádherný program. Jelikož se spacializují na výuku hry na kytaru bylo jejich vystoupení plné jak rytmické hudby, tak srcedojímajících etud a sonát. Celý program se velmi líbil a účinkující sklidili velký potlesk.

Další na programu byly děti z mateřské školy z Lanžova, společně se svými učitelkami ukázali, že umí recitovat, zpívat a hlavně, že se nestydí vystupovat pro své rodiče, příbuzné i prarodiče.

Po vystoupení dětí z Lanžovské mateřinky následovala krátká přestávka, ve které se přpravovalo podium pro hlavního účinkujícího, skupinu Kantoři. Po sedmé hodině byli přivítánív velkým potleskem.

Snad proto aby se diváci i účinkující zahřáli, zahájili své vystoupení s názvem "Svítání", rychlými lidovími písněmi ze všech koutů Evropy. V průběhu večera Kantoři představili několik starobylých hudebních nástrojů. Snad jediné oko nezůstalo suché po irských a skotských baladách a oprávněně sklidili za své vystoupení dlouhý potlesk. Na závěr lze dodat jediné, Kantoři - děkujeme, vaše hudba jde přímo k srdci.

Dovolte mi tímto poděkovat všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli tuto akci zrealizovat.

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI


Uzavření okr. Trutnov

Dle nařízení Vlády je od 1.3.2021 omezen pohyb osob mezi okresy v celé ČR. Pro opuštění okresu je nutné použít formuláře vydané Ministerstva vnitra. Všechny tyto formuláře a další informace k vydanému nařízení naleznete zde


 

COVID-19

Covid_Logo

PROVOZ OBECNÍHO ÚŘADU V DUBENCI OBNOVEN

Hodiny pro veřejnost od 15.2.2021 do ukončení nouzového stavu

Pondělí - 08:00 - 17:00 hod.
Středa - 08:00 - 17:00 hod.


Doporučuji i nadále minimalizovat osobní kontakt a maximálně využít elektronickou komunikaci:

Telefonní spojení matrika: 499 694 272, e-mail:    matrika@dubenec.cz

Telefonní spojení účetní: 499 694 213, e-mail: ucetni@dubenec.cz

Telefonní spojení starosta: 724 180 859, e-mail: starosta@dubenec.cz


Děkuji za pochopení


 

Základní kontakt

Obec Dubenec
Dubenec 210
544 55   Dubenec

Tel: 499 694 213
Tel: 499 694 272

DS: hzzbqpj

IČ: 00277801
DIČ: CZ00277801

Úřední hodiny:
PO: 08:00 - 17:00
ST: 08:00 - 17:00
Matrika
PO: 12:00 - 17:00
ST: 08:00 - 17:00

 

Zasílání novinek

 

Svátek slaví: Františka
Dnes je: 9.3.2021

Hradecký venkov, o.p.s.DubeaLogo_Hermanndilynakotle